Exportní cena DHL pod záštitou agentury Czechtrade
Za úspěchy firem v zahraničí bývá většinou silný příběh
Úvodník

Za úspěchy firem v zahraničí bývá většinou silný příběh

Cílem agentury CzechTrade je usnadňovat českým firmám expanzi na zahraniční trhy. O to se snažíme již 20 let, jak jsme dokázali i při vyhlašování Exportní ceny DHL UniCredit. Vítězové obou kategorií, které jsou pod patronací agentury, potvrzují, že kvalitní české výrobky se v cizině dokážou prosadit.

Pomoc zástupců agentury CzechTrade v zahraničí je nenahraditelná. To dokazuje vítěz první kategorie Nejúspěšnější klient CzechTrade, firma ZK-Termochem, která vyhrála tendr na rekonstrukci elektrofiltrů pro tepelnou elektrárnu Ugljevik v Bosně a Hercegovině. „Spolupráci s ředitelem černohorské zahraniční kanceláře agentury panem Izudinem Gušmirovičem hodnotíme velmi kladně a doufáme, že bude i nadále pokračovat, a to zejména v oblastech, které pokrývá kancelář v Podgorici (Černá Hora, Bosna a Hercegovina, Albánie a Kosovo),“ dodává ke spolupráci Zoran Kněževič, generální ředitel ZK-Termochem.

Za úspěchy firem v zahraničí navíc bývá většinou i silný příběh, což potvrzuje i společnost Componenta Moravia, která vyhrála kategorii Exportní příběh roku. Navazuje na tradiční výrobu sklářských forem, která má kořeny již v roce 1883. V roce 2010 se podnik vyprofiloval ve společnost, která produkuje mimo sklářské formy i technicky náročné komponenty také pro ostatní průmyslová odvětví, jako je letecký průmysl, motorsport nebo číslicově řízené stroje. Pro tuto novou oblast výroby začala společnost v roce 2014 používat marketingový název Componenta Perfecta.

„Stejně jako v loňském roce chceme i letos hlavně díky druhé zmíněné kategorii inspirovat další firmy ke vstupu na zahraniční trhy. Velice rádi jim s expanzí do ciziny pomůžeme,“ dodává generální ředitel agentury CzechTrade Radomil Doležal. CzechTrade disponuje v zahraničí sítí 50 kanceláří. V lednu 2017 toto jubilejní číslo překročí a otevře 51. zastoupení v nigerijském Lagosu v oblasti subsaharské Afriky.

Všem vítězům ještě jednou gratulujeme.

Radomil Doležal, generální ředitel agentury CzechTrade

Vydává Agentura Helas

Archiv zpravodajů

© code&design VosK 2013