Export bez nadsázky táhne českou ekonomiku
Úvodník

Export bez nadsázky táhne českou ekonomiku

Po sametové revoluci jsme si vysnili, aby česká ekonomika jednou dosáhla vývozu v objemu bilionu korun. Dnes každým rokem vyvážíme přes tři a půl bilionu. A já jsem hrdý, že mohu být již u 18. ročníku Exportní ceny DHL UniCredit, která oceňuje právě strůjce těchto úspěchů na poli zahraničního obchodu – naše vývozce.

Podpora českého exportu pro nás znamená nejen financování, záruky a poradenství při každé transakci. Je jí i ocenění aktivit českých podnikatelů a jejich motivace k další práci. Export bez nadsázky táhne českou ekonomiku, jeho vliv na HDP se za posledních dvacet let více než zdvojnásobil. Dosáhnout úspěchu na poli vývozu přitom dnes není vůbec jednoduché. V nám blízké Evropě panuje vysoká konkurence, Rusko se vlivem geopolitických problémů uzavírá. Přesto do něj čeští vývozci stále nacházejí cestu, nedávná dvoumiliardová transakce v chemickém průmyslu, kterou jsme podpořili našim financováním, je toho důkazem. Jejich oči se ale právem obrací i na další trhy. Zejména Latinskou Ameriku čekají masivní investice do infrastruktury, energetiky i průmyslu a české firmy nezůstávají opodál. Naopak, plně těží z ozvěny jména Baťa i svých bohatých zkušeností.

Jsem přesvědčen, že Exportní cena DHL UniCredit i v roce 2015 opět ocení ty nejúspěšnější a nejschopnější firmy a pevně věříme, že nejen jim budeme moci v jejich cestě za hranice České republiky pomoci.

Jiří Flégl,

ředitel UniCredit Factoring,

manažer strukturovaného obchodního a exportního financování UniCredit Bank


Vydává Agentura Helas

Archiv zpravodajů

© code&design VosK 2013