Exportní cena DHL pod záštitou agentury Czechtrade
Export bez nadsázky táhne českou ekonomiku
Úvodník

Export bez nadsázky táhne českou ekonomiku

Po sametové revoluci jsme si vysnili, aby česká ekonomika jednou dosáhla vývozu v objemu bilionu korun. Dnes každým rokem vyvážíme přes tři a půl bilionu. A já jsem hrdý, že mohu být již u 18. ročníku Exportní ceny DHL UniCredit, která oceňuje právě strůjce těchto úspěchů na poli zahraničního obchodu – naše vývozce.

Podpora českého exportu pro nás znamená nejen financování, záruky a poradenství při každé transakci. Je jí i ocenění aktivit českých podnikatelů a jejich motivace k další práci. Export bez nadsázky táhne českou ekonomiku, jeho vliv na HDP se za posledních dvacet let více než zdvojnásobil. Dosáhnout úspěchu na poli vývozu přitom dnes není vůbec jednoduché. V nám blízké Evropě panuje vysoká konkurence, Rusko se vlivem geopolitických problémů uzavírá. Přesto do něj čeští vývozci stále nacházejí cestu, nedávná dvoumiliardová transakce v chemickém průmyslu, kterou jsme podpořili našim financováním, je toho důkazem. Jejich oči se ale právem obrací i na další trhy. Zejména Latinskou Ameriku čekají masivní investice do infrastruktury, energetiky i průmyslu a české firmy nezůstávají opodál. Naopak, plně těží z ozvěny jména Baťa i svých bohatých zkušeností.

Jsem přesvědčen, že Exportní cena DHL UniCredit i v roce 2015 opět ocení ty nejúspěšnější a nejschopnější firmy a pevně věříme, že nejen jim budeme moci v jejich cestě za hranice České republiky pomoci.

Jiří Flégl,

ředitel UniCredit Factoring,

manažer strukturovaného obchodního a exportního financování UniCredit Bank


Vydává Agentura Helas

Archiv zpravodajů

© code&design VosK 2013