Exportní cena DHL pod záštitou agentury Czechtrade
Pro firemní klienty máme bonusový program
Podporujeme exportéry

Pro firemní klienty máme bonusový program

Rozhovor s Fabrice Tameggerem, generálním ředitelem Austrian Airlines pro Českou republiku.

Společnost Austrian Airlines je největším rakouským leteckým dopravcem, který létá do 130 světových destinací. Nejrozsáhlejší leteckou síť má ve střední a východní Evropě - 43 destinací. Vídeň, domovské letiště společnosti, je díky výhodné geografické poloze v srdci Evropy ideální branou mezi Východem a Západem. Společnost Austrian Airlines je členem Lufthansa Group a zároveň členem Star Alliance, prvního mezinárodního seskupení leteckých společností. Od 1. července 2012 převedly Austrian Airlines provozní činnost na svou dceřinou společnost Tyrolean Airways. Austrian Airlines jsou branou mezi Východem a Západem a velkou pozornost věnují trhům ve střední a východní Evropě a na Blízkém východě. Vídeňské letiště se nalézá v srdci Evropy a má nejkratší transfer, který umožňuje pohodlný a jednoduchý přestup. Kromě jiného je společnost Austrian Airlines jedním z partnerů 16. ročníku soutěže Exportní cena DHL UNICREDIT.

Zaznamenala vaše letecká společnost v současné době vyšší nebo naopak spíše nižší zájem o leteckou přepravu?

Počet cestujících na trase Praha-Vídeň se v roce 2012 ve srovnání s rokem 2011 navýšil o 14%.

Které specifické služby nabízí AA firemním klientům?

Firmy, které jsou členy bonusového programu "Star Alliance Company Plus", mohou na letech s Austrian Airlines (i dalšími vybranými partnery) sbírat body a následně je vyměnit za hodnotné prémie a snížit si tak cestovní náklady. Například volné letenky, upgrady, věcné odměny nebo hotovost. Firmy mají ke svému SACP účtu přístup 24 hodin denně a na webových stránkách jsou publikovány nejnovější informace, aktuální nabídky nebo speciální akce, např. “dvojnásobné body za lety do vybraných destinací".

Které destinace jsou nejoblíbenější pro Čechy?

K nejoblíbenějším destinacím českého trhu patří Sofie, Bukurešť a Bangkok.

Jaké speciální služby svým klientům nabízíte?

Specialit, které nabízíme, je několik. Například jsme začali s přestavbou letadel a instalací nové, moderní kabiny na všech dálkových spojích: všech 10 letadel typu Boeing 777 a 767 bude v Economy Class vybaveno novými sedačkami a moderním zábavním systémem, v Business Class bude možné sedadla sklopit do zcela vodorovné polohy. Další službou je třeba Red Legroom - na středně dlouhých letech si cestující mohou koupit více prostoru. Během online odbavení si mohou za poplatek zajistit sedadlo u nouzového východu. Specialitou je také nabízené občerstvení. Rakouští a mezinárodní šéfkuchaři připravují gurmánská menu, která jsou pak dotvářena šéfkuchařem přímo na palubě. Tato exkluzivní služba je nabízena v Business Class na dálkových letech. Jsme take jedinou leteckou společností na světě, u které si cestující v Business Class mohou vychutnat jednu z 11 druhů rakouské kávy s dezertem od “Original Viennese Coffee House".

Co dalšího byste chtěli cestujícím představit?

Další novinkou je Star Alliance terminál ve Vídni, kde máme otevřeno 6 salónku, v šengenském prostoru i mimo něj. Každá část má HON Circle, Senator/Star Gold a Business salónek. Cestující v nich mohou ochutnat z široké nabídky rakouských i mezinárodních specialit, které jsou dodávány společností DO & CO. Ti, kteří chtějí pracovat, mohou využít W-LAN připojení k internetu zdarma, tiskárny a evropské i mezinárodní typy zásuvek pro nabíjení mobilních telefonů a počítačů. Pro ty, co se chtějí bavit, jsou k dispozici koutky s velkoplošnými obrazovkami. Relaxovat je možné v odpočívárnách, v koupelnách jsou k dispozici toalety a sprchy. V salóncích, které mají výhled na letištní plochu, jsou umístěny kavárny s pohodlnými křesly nebo se lze občerstvit v restauracích a barech.

Vydává Agentura Helas

Archiv zpravodajů

© code&design VosK 2013