Exportní cena DHL pod záštitou agentury Czechtrade
Franchising.cz doporučuje

Co nás zaujalo

Ve spolupráci s portálem Franchising.cz pro vás vybíráme několik zajímavostí. Příjemné čtení.

  • Franchisová síť Oxalis plánuje další rozvoj. S konkrétními plány se nám svěřila manažerka maloobchodní a franchisové sítě Pavlína Křivánková. Více zde.

  • Společnost Extra stěhování bojuje s konkurencí, která na trhu stěhovacích služeb stále více roste. Její strategií je obsadit co možná největší část trhu a vytvořit plánovaných 77 franchisových poboček v ČR. Aktuálně provozuje už jen franchisové pobočky, jelikož vlastní postupně převedla na franchisové partnery. Momentálně jich v tuzemsku můžeme najít 12. Expandovat však firma nehodlá jen u nás. Dalším cílem je více rozšířit pobočkovou síť na Slovensku, kde jsou zatím dvě. V jednáních je také Německo a Rakousko. Více zde. 

  • Trh franchisingu i v loňském roce ukázal, že jeho rozvoj neskončil, ba naopak zažívá větší boom. Počet konceptů působících na českém trhu se vyšplhal na 200, což je o 19 % více než loni. Vyplývá to z Franchising Reportu Česká republika 2012, který sestavila poradenská společnost PROFIT system franchise services. Firma trh monitoruje od roku 2010. Nově vstupující značky, které působí na základě franchisy, také dopomohly ke zvýšení počtu franchisových poboček. Celkem jich loni bylo provozováno 5300. Ty provozovalo přes 4180 franchisantů. Celý článek zde. 

Vydává Agentura Helas

Archiv zpravodajů

© code&design VosK 2013