Exportní cena DHL pod záštitou agentury Czechtrade
Podporujeme exportéry

Letos očekáváme růst zisku i tržeb

Hannu Kasi - Generální ředitel společnosti ABB Česká republika

Na dotazy České informační agentury odpovídal generální ředitel společnosti ABB Česká republika Hannu Kasi. V rozhovoru se dotazujeme například na očekávané výsledky společnosti či aktuální zakázky.

Jakých výsledků dosáhla společnost ABB v České republice ve třetím čtvrtletí letošního roku? Jak se výše zisku a tržeb lišila v meziročním srovnání? Co se nejvíce podepsalo na meziroční změně?

Naše společnost nepublikuje čtvrtletní hospodářské výsledky podle jednotlivých zemí, nicméně mohu říci, že se nám daří udržet pozvolný růst, především díky zvýšenému exportu a objemu zakázek.

Jaké zakázky ABB v současné době realizuje? Jaké nové kontrakty uzavřela ve třetím čtvrtletí? O jaké zakázky se aktuálně uchází?

České pobočce ABB se podařilo získat zakázku pro tepelnou elektrárnu v Turecku v hodnotě 35 milionů USD, představující komplexní dodávky elektro zařízení a automatizace pro tepelnou elektrárnu Yunus Emre. Jinak se stále více zaměřujeme na domácí trh, kde spatřujeme řadu příležitostí a potenciál pro náš růst. Mám na mysli například technologie pro inteligentní sítě, datová centra, oblast dopravní infrastruktury, především eMobilitu

Jakou měrou se na celkovém objemu zakázek podílejí dodávky do ČR? Jaké další trhy jsou pro vás významné?

Jedná se zhruba o 30 % našich zakázek. České ABB funguje díky své centrální poloze také jako vstupní brána na východní trhy jako jsou například Ukrajina, Kazachstán nebo Rusko. Díky naší poloze a především skvělému poměru mezi kvalitou a cenou práce českých inženýrů se stáváme zajímavých trhem také pro řadu našich západoevropských sousedů.

V uplynulých obdobích jste zrekonstruovali výrobní prostory, otevřeli jste novou centrálu, jaké obdobné investice plánujete? Jaká bude jejich finanční výše?

Letošní rok přinesl řadu významných investic, zahrnujících jak rekonstrukce stávajících provozů, tak otevírání zcela nových a rozšiřování naší výrobní kapacity. Po necelých dvou letech od akvizice jsme například nedávno dokončili celkovou rekonstrukci závodu na výrobu polovodičů. Investice ve výši 240 milionů Kč nám umožnila modernizaci závodu na špičkovou světovou úroveň a zavedení nově vyvinutých procesů. Tento náš závod dodává své výrobky do celého světa a mezi největší zákazníky patří například Německo, Spojené státy, Francie, Itálie a Čína. V Ostravě jsme letos otevřeli své první Centrální evropské servisní středisko pro servis motorů a generátorů a repase robotů. Investice více než 100 milionů Kč zahrnovala stavbu nové haly i modernizaci a nákup nových technologií pro zlepšení a zefektivnění výrobního i administrativního prostoru. V plánu je i rozšíření výrobních kapacit v obou našich výrobních jednotkách v Brně.

Vydává Agentura Helas

Archiv zpravodajů

© code&design VosK 2013