Exportní cena DHL pod záštitou agentury Czechtrade
Místo pro Vaši akci

Petra Janů: Život beru tak, jak přichází (rozhovor)

Oslava s publikem na koncertě je podle Petry Janů jediný způsob, jak ve zdraví přežít vlastní kulatiny. A tak si schválně naordinovala koncert v  Lucerně a křest 3CD Má pouť přesně na pondělí 19. listopadu, kdy jí bylo šedesát. Na koncertě nechyběla ani kapela Golem Jana Václavíka, která slavila čtyřicátiny.

Máte za sebou již skoro celé narozeninové turné, které vrcholí právě Lucernou, kam jste si navíc pozvala Martu Kubišovou, Evu Pilarovou a Otu Petřinu. Proč právě je?

Eva Pilarová a Marta Kubišová jsou ikony mé puberty. Vzhlížela jsem k nim, a kdyby mi někdo ve dvaceti řekl, že si se mnou jako hosté zazpívají duety na koncertě, kde oslavím čtyřicet let zpívání, tak si budu ťukat na čelo. A Ota Petřina? Po letech se potkáme, protože on žije v noci, a já ve dne, takže se ani jinak potkat nemůžeme... Po desetiletích si se mnou zahrál Motorest, Jámy a Exploduj! S Martičkou jsme vybraly Oh baby, baby, protože ona si ho v originálním složení už asi nezazpívá, a s Evičkou rokenrol Kočka není pes.

Na koncertě jste pokřtila také 3 CD Má pouť, zlatou kolekci 60 svých hitů, kterou jste věnovala památce vašeho muže Michala Zelenky. Oslav vašeho jubilea se bohužel nedočkal.

Jak s oblibou říkám, ze začátku jsem byla trdlo ze Sekyrkových Louček, které vůbec nevědělo, kde je sever, i když bylo přesvědčené o své dokonalosti, a Michal byl ten člověk, který mě nasměroval, kočíroval, organizoval, radil. Takže ta Lucerna byla pro něj poděkování, a to, že byla vyprodaná dávno před tím, než se vyvěsily plakáty, určitě seshora taky vidí a je za to rád stejně jako já.

Zlatá kolekce přináší i některé rarity. Prozraďte, zda vás producent Jan Adam, který je vybíral, něčím překvapil?

Je to skutečně kaleidoskop všeho možného včetně duetu s Karlem Gottem. Mistr mi to jistě promine, že jsem zapomněla, že jsme spolu tu Barcarolu někdy natočili. Na desce je zachyceno i ve své době „velmi slavné trio", které jsme vytvořili se Šípem a Uhlířem a nazpívali směs Triky a pověry.

Vydává Agentura Helas

Archiv zpravodajů

© code&design VosK 2013